Hayat Kız Öğrenci Yurtları

Güven ve huzuru sağlayan yapısı, teknolojik olanakları ve sosyal yaşamı destekleyen alanlarıyla öğrencilerin barınma ihtiyacını karşılamada ve yaşam kalitesini artırmasında önemli bir hizmet sağlamaktadır. Toplu ulaşım araçlarına, hastanelere, alışveriş merkezlerine yakın konumuyla yaşam konforunu artıran Kız Öğrenci Yurdu, öğrencilerin kendini evinde gibi hissetmesini sağlamayı; yükseköğretim sürecini desteklemeyi amaçlamaktadır.

7339

7/24 Erişilebilir Yurt Yönetimi

Yurt yaşamı konusunda deneyimli ve çözüm odaklı profesyonel bir yönetim kadrosuna sahip olan Kız Öğrenci Yurdunda ortaya çıkabilecek tüm ihtiyaçlara çözüm getirilmektedir. Öğrenciler çözüm gerektiren tüm konular için haftanın her günü ve her saati yurt yönetimine erişebilmektedir.

Detaylı İncele
7339

Merkezi Noktalara Yakın

Kız Öğrenci Yurdu, Avcılar Üniversite Mahallesinde (Cihangir metrobüs ve otobüs durağına 3 dakika yürüme mesafesi) bulunmaktadır. Hastane, alışveriş merkezi, semt pazarı, market ve kültür-sanat alanlarının tamamına yürüme mesafesinde yer almaktadır. Tüm ihtiyaçlarınız çok yakınınızda.

Detaylı İncele
7339

Yurt Olanakları

Her odada duş ve tuvalet, mini buzdolabı, televizyon, her bir öğrenci için ayrı ayrı çalışma masası ve gardırop bulunmaktadır. Kablosuz internet hizmetinin yanı sıra yemekhane, çamaşır makinesi ve ütü hizmeti sağlanmaktadır. Revir, spor salonu ve diğer fiziki olanaklarla bireysel sağlık ve sosyal yaşam desteklenmektedir.

Detaylı İncele
7339

Temizlik ve Hijyen

Yurt binası alanında uzman temizlik görevlileri tarafından belirli periyotlarla dezenfekte edilmekte, yemekhaneden odalara, spor salonundan kafeteryaya kadar yüksek hijyen kuralları uygulanmaktadır.

Detaylı İncele
7339

Çalışma Odası

Ortak kullanıma sunulan çalışma odası, öğrencilerin kitap okuma ve ders çalışma ortamını desteklemektedir. Burada yer alan kitaplık ve çalışma masaları, sağlıklı bir çalışma ortamı sunmaktadır.

Detaylı İncele
7339

Modern ve Son Teknoloji Güvenlik Hizmeti

Kız Öğrenci Yurdu, güvenlik önlemleriyle huzurlu ve yaşanabilir bir ortam sağlamaktadır. Kişisel olmayan alanlar ve yurt çevresi 7/24 güvenlik kameralarıyla takip edilmektedir. Yurt binasına giriş- çıkış ise parmak iziyle güvenlik personeli kontrolünde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı İncele
7339

Bireysel İhtiyaçlara Göre Kurgulanan Odalar

Kız Öğrenci Yurdumuzda bulunan tüm odalarda kişisel çalışma masaları, gardırop ve keson yer almaktadır. Böylece tek kişilik odalarımızda kalmayan öğrencilerimize kişisel çalışma ve yaşam alanları hazırlanmıştır.

Detaylı İncele
7339

Sosyal Yaşamı Destekleyen İmkanlar & Alanlar

Bireysel kullanım alanlarının yanı sıra ortak alanlar da bulunmaktadır. Spor salonu, çalışma odası, yemekhane ve kafeterya gibi fiziki alanlar sosyal yaşamı önemsemekte ve desteklemekte, kişisel gelişime katkı sağlamaktadır.

Detaylı İncele
7339

Yangın Sertifikalı Özel Oda Kapıları

Odalarımız yangın sertifikalı özel kapılarla oluşturulmuştur. Bunun yanı sıra yangın tüpü, yangın çıkışı gibi acil durumlarda ihtiyaç duyulabilecek fiziki alan ve donanımlara da sahiptir.

Detaylı İncele
Neden Biz? HAYAT KIZ ÖĞRENCİ YURTLARI
Güven ve huzuru sağlayan yapısı, teknolojik olanakları ve sosyal yaşamı destekleyen alanlarıyla öğrencilerin barınma ihtiyacını karşılamada ve yaşam kalitesini artırmasında önemli bir hizmet sağlamaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Yurt binası ne zaman inşa edilmiştir?

İlgili yönetmeliklere uygun bir şekilde 2017 yılında inşa edilmiştir. Fiziki yapı sosyal ve öğrenim yaşamını destekleyecek şekilde kurgulanmıştır.

Odalar kaç kişilik?

1, 3 ve 4 kişilik oda seçeneklerimiz bulunmaktadır.

Yurtta öğrenci olmayanlar kalabiliyor mu?

Hayır. Yurda alım koşullarındaki ilk şartımız kayıt yaptırmak isteyen kişinin üniversite öğrencisi olduğunu kanıtlayan bir belge sunmasıdır.

Kahvaltı ve akşam yemeği bulunuyor mu?

Kahvaltı ve akşam yemeği barınma ücretine dahil bir şekilde sunulmaktadır. Her gün ayrı bir yemek ücreti ödenmemektedir.

Temizlik hangi sıklıkta yapılıyor?

Odalarımız her gün belirlenen saatte uzman görevlilerimizce temizlenmektedir.

Odalarda hangi eşyalar var?

Her bir kişi için ayrı ayrı olmak üzere kilitli dolap, çalışma masası, kitaplık bulunmaktadır. Odalarda ayrıca televizyon, buzdolabı, WC-banyo yer almaktadır. Banyolarda 7/24 sıcak su hizmeti verilmektedir.

Yurtta mutfak bulunuyor mu?

Evet. Hobi mutfağı adını verdiğimiz ortak kullanım alanımız mevcuttur. Ayrıca çeşitli gıda ve ürünlerin yer aldığı kantin de bulunmaktadır. Öğrencilerimiz, katlarda bulunan su sebilleriyle de su ihtiyacını giderebilmektedir.

İnternet erişimi var mı?

Öğrencilerimiz 7/24 ücretsiz WI-FI (kablosuz internet) olanağımızdan faydalanabilmektedir.

Çamaşırhane hizmeti var mı?

Çamaşırhane hizmeti sunulmaktadır. Öğrenciler ücretsiz bir şekilde çamaşırhane hizmetinden yararlanabilmektedir. Ütü ihtiyacı ise her katta bulunan ütü ve ütü masasıyla karşılanmaktadır.

Spor yapılabilecek alan bulunuyor mu?

Bireysel ve grup çalışmalarına uygun dizayn edilmiş spor odası mevcuttur.

Eşyalarımızı bırakabileceğimiz ekstra bir alan var mı?

Valiz odamız bulunmaktadır. Böylece öğrencilerimiz sürekli kullanmadıkları eşyaları odalarında tutması gerekmemektedir.

Bilgilerinizi Bırakın Sizi Arayalım

İletişim Bilgileri

Öğrenci dostu tecrübeli ekibimiz sizlere yardımcı olmak için hazır. Hemen bize ulaşın.

Ne Aramıştınız?

Bilgi Al